Basha thirrje policisë: Hapni sytë pasi do përgjigjeni një më një
Në një dalje për mediat, Basha ka reaguar për sulmin e sotëm duke bërë me dije se studentët e shoqëruar në polici janë arrestuar e keqtrajtuar nga policia.

Në fjalën e tij, ai nënvizoi se Partia Demokratike dhe ai personalisht janë në krah të studentëve e pedagogëve, kundër ligjit korruptiv e klientelist për arsimin e lartë.

Në vijim, Basha sqaroi se studentët e ndaluar nuk kanë asnjë lidhje me PD. "Sipas informacioneve që ka opozita, tha ai, e vërteta është se ishte lëvizje kundër ligjit klientelist dhe korruptiv për arsimin e lartë, në mbështetje të studentëve".

“Ky është momenti për t’i bërë thirrje autoriteteve të rendit dhe policisë, hapni sytë për çdo abuzim me ta, pasi do të përgjigjeni një më një, nga oficerët më të lartë deri te polici më i thjeshtë”, u shpreh Basha. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2015, ora 14:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori