Basha, thirrje Donald Lu-së: Jo dy standarde, hiqi vizën Ramës
Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga “çadra e lirisë” i është drejtuar sërish ambasadorit amerikan në vendin tonë, Doland Lu.

Me tone të ashpra, kryeopozitari i kërkon Lu-së ti heqë vizën edhe Ramës dhe të mos zbatojë standarte të dyfishta.

“I përsërit ambasadorit amerikan kërkesën popullore që ti heqë vizën amerikane Edi Ramës që është faktuar si shkelës i ligjit amerikan mes donacionit ilegal në fushatën e presidentit Obama.

Nuk ka e nuk mund të ketë dy standarde, dikujt i hiqet viza, e dikush e mban vizën edhe kur kapet me presh në duar. Përsëris kërkesën publike, hiqi vizën amerikane Edi Ramës”- tha Basha. /albeu.com/Shtuar më 22/04/2017, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori