Basha takon ambasadorët, ankohet për sjellje antidemokratike të qeverisë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në një drekë pune me përfaqësuesit diplomatikë të vendeve anëtare të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë.

Mësohet se qëllimi i këtij takimi ishte lobimi i opozitës për marrjen e statusit të vendit kandidat, për të cilin vendoset në fund të muajit. Gjatë takimit Basha u ka shprehur ambasadorëve edhe disa shqetësime lidhur me funksionimin e shtetit ligjor në Shqipëri dhe atë që opozita e cilëson si sjellje anti-demokratike të qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 11/06/2014, ora 16:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori