Basha: Tahiri e Çako të largohen për skandalin e përgjimeve
Në një prononcim për gazetarët para selisë së PD, Basha ka kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri dhe të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako, kjo për t’i hapur rrugë hetimit për skandalin e përgjimeve nga ana e policisë.

“Largimi i Tahirit dhe i drejtuesve të lartë të policisë është parakusht për hetimin e Prokurorisë”, tha kreu i PD.

Lulzim Basha përsëriti disa herë kërkesën që ministri Tahiri dhe drejtuesit e policisë të largohen nga detyra, në mënyrë që t’i hapet rrugë Prokurorisë të bëjë një hetim të qartë për pajisjen ilegale të policisë. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2016, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori