Basha: Shqipëria është në krizë
Nga ceremonia e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, kryetari i Partisë Demokratike tha se kombi sot ndodhet në udhëkryq, dhe Shqipëria në rrezik.

Duke shprehur domodoshmërinë e rolit ndërkombëtar për të ardhmen e vendit, lideri i opozitë u shpreh se ka dy rrugë për të zgjedhur, ose atë të llogaridhënies dhe transparencës, ose të ecim pas.

“Dialogu me miqtë dhe partnerët tanë strategjikë është në zemër të së ardhmes plot shpresë për Shqipërinë. Askush nuk duhet ta vërë në dyshim: e ardhmja jonë është plot me shpresë. Por sot kombi ynë ndodhet në udhëkryq.

Ndërkohë që duam të afrohemi më shumë drejt miqve dhe partnerëve tanë në Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara, ne na pret një punë kolosale, me reforma dhe ndryshime të mëdha përpara.

Shqipëria është në krizë, dhe potenciali ynë i madh fatkeqësisht nuk po realizohet. Ndaj dhe koha kur jemi mbledhur për të përkujtuar 10 vjetorin e AADF është domethënëse.

Në këtë udhëkryq ku ndodhemi sot, ne na duhet të zgjedhim cilën rrugë do të marrim. Do të zgjedhim rrugën">rrugën e lirisë, transparencës, llogaridhënies dhe zhvillimit? Apo do vazhdojmë të ngecim në rrugën">rrugën e tanishme, me marshin në indietro”, tha Basha.
Shtuar më 14/10/2019, ora 20:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori