Basha: Rama dha urdhër për terror tek Unaza e Re
Mbrëmja e sotme ka qenë e tensionuar në Astir, pasi banorët e knaë zgjatur protestën e tyre deri në orën 9 të darkës për shkak
se në lagjet e tyre janë vendosur forca të policisë dhe ju kanë bërë presion që të mos marrin pjesë në protestën e opozitës të enjten para Kuvendit.

Por ata deklaruan se nuk do të dorëzohen përkundër çdo presioni.

"Pushteti ilegjitim i ngritur mbi votën e vjedhur nga bandat po u shërben bandave. Policia ka marrë urdhër që të shoqërojnë banorët që kanë mbi 4 muaj që protestojnë natë për natë për të mbrojtur banesat e tyre, nga afera më korruptive, për të cilën sot duhet të ishte në burg Damian Gjiknuri dhe duhet të ishte marrë i pandehur Edi Rama. Ky është një informacion i cili ka rrjedhur në mënyrë të besueshme, se një urdhër politik, i ardhur nga nivelet më të larta, supozohet nga Sandër Lleshaj e ndoshta edhe nga Edi Rama, për të kryer akte reprezaljeje e terrori mbi banorët.

Interpretimi im është se bisha kur është e plagosur, është më e rrezikshme në momentet e fundit. E ka kuptuar se i ka ardhur fundi dhe në vend që t’i vërë gishtin kokës, mendon se mund ta shtyjë duke ushtruar terror mbi qytetarët. Me çfarë argumenti hodhën gaz mbi protestuesit ditën e shtunë në protestë? Me të njëjtat argumente. Sepse këta janë të dalë nga bandat dhe u shërbejnë bandave, u shërbejnë bandave kundër popullit" tha Basha. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2019, ora 21:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori