Basha: PD-ja dhe aleatët janë fitues të zgjedhjeve, na e tregojnë sondazhet
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha thotë se PD-ja dhe aleatët janë fitues të zgjedhjeve kurdo që të bëhen. Për sigurinë me të cilën flet, lideri demokrat thotë se bazohet te sondazhet. Nga Fushë Arrëzi, Basha deklaroi se 30 qershori e vërtetoi këtë duke i bashkuar shqiptarët krah opozitës kundër bandës së Rilindjes në pushtet.

"Përmes 6 muajsh protestash i kemi dhënë kurojo çdo shqiptari, kemi vetëdijësuar çdo shqiptar dhe sot pas 30 qershorit, nuk janë vetëm sondazhet ato që tregojnë PD dhe aleatët fitues të zgjedhjeve të ardhshme, të lira e të ndershme kurdo që të mbahen ato, por është vetë përmasa e 30 qershorit.

Janë 85 përqind e shqiptarëve të cilët ushtuan me refuzimin e tyre në 30 qershor, thirrjen kombëtare: "Rama ik" dhe vulosën kësisoj aleancën më të madhe politike që ka njohur Shqipëria dhe shqiptarët që nga vitit 1992" deklaroi ai.

Kryetari i PD tha se tashmë bandën e Rilindjes e kanë braktisur dhe socialistët. "Me 30 qershor Edi Ramën dhe regjimin e tij e kanë braktisur edhe socialistët e ndershëm. 30 qershori është dita e bashkimit më të madh "Rama ik", por është edhe një klithmë, një kushtrim për ndryshim" - nënvizoi gjatë takimit me strukturat e PD, kryetari Basha.

Basha kërkoi nga demokratët që ti përgjigjen thirrjes së shqiptarëve që duan ndryshimin e madh. "Prej nesh shqiptarët kërkojnë më shumë se denoncime, më shumë se përballje, kërkojnë më shumë siguri për të nesërmen dhe rrugën e ndryshimit të vërtetë ku gjithkush do të jetë më mirë.

Tani ka ardhur koha ti ofrojmë shqiptarëve rrugëdaljet nga kjo krizë e tmerrshme dhe ta shndërrojmë shumicën 85 përqind "Rama ik", në shumicën e re qeverisëse që do ti prijë transformimit ekonomik dhe politik të vendit" shprehu vendosmërinë e tij dhe të opozitës së bashkuar, kryeopozitari Basha
Shtuar më 04/08/2019, ora 12:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori