Basha: Oligarkia po shkatërron vendin
Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook lidhur me zhvillimet e fundit politike në vend duke akuzuar atë që e quan “oligarki qeverisëse”.

Oligarkia Rama-Meta-Kokëdhima dhe përfaqësuesit e krimit në Kuvend kurrë nuk mund të përfaqësojnë interesat e shumicës së shqiptarëve.Për veten e tyre ata kanë kapur dhe po shtrydhin ekonominë e vendit. Kanë shkatërruar rendin dhe ligjin, po e zhysin Shqipërinë në pasiguri ekstreme. Kjo qeveri nuk është zgjidhja por vetë problemi”, thekson Basha në fund të këtij postimi në rrjetin social. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 15:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori