Basha: Nesër Edi Rama do të ketë fatin e Gruevskit
Lulzim Basha ka ka zbuluar se çfarë pret nga protesta e së shtunës. Në një takim me të rinjtë në kryeqytet, kryedemokrati tha se shqiptarët e bashkuar do ta vendosin Edi Ramën përpara dy alternativave, përpara drejtësisë ose në azil politik t’i bashkohet Gruevskit.

“Para një viti nisi një rezistencë kundër prishjes së Teatrit, një afere prej 200 milionë eurosh, para 3 muaj e gjysëm, nisi qëndresa e banorëve të Unazës së Re, kundër prishjes së shtëpive të tyre, ku Edi Rama do i jepte një kompanie fantazëm 18 milionë euro. Të gjitha këto nisën si kauza të njerëzve të dëshpëruar. Kështu nis edhe përpjekja studentore.

Falë qëndresës së intelektualëve dhe qytetarëve tek Teatri, falë qëndresës dhe bashkimit tek Unaza dhe falë lëvizjes studentore, gjerat kanë ndryshuar. Qytetarët nuk duhet të fshihen, Edi Rama duhet të fshihet.

Ia ka mbathur për në Vlorë por edhe Vlora do ta përzë. Nesër shqiptarët do ta vendosin përpara dy alternativave, përpara drejtësisë ose në azil politik t’i bashkohet Gruevskit”, tha Basha
Shtuar më 15/02/2019, ora 17:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori