Basha ndan deputetët demokratë në Komisionet Parlamentare
Pëlqej
Partia Demokratike ka ndarë sipas Komisioneve deputetët që do të jenë pjesë e tyre.

Ende nuk janë plotësuar të gjitha vendet që i takojnë PD-së.

Ajo që bie në sy është prania e Vangjel Dules në Komisionin e Integrimit, apo dhe zgjedhje të tjera për fushat që mendohet se deputetët mund t’i mbulojnë më mirë.

Kuvendi ka ndërprerë sërish punimet pas leximit të emrave, dhe në orët në vijim pritet të ketë një tjetër mbledhje.

Komisioni i Integrimit

G. Pollo
A.Bumci
V.Dule

Komisioni i Çështjet sociale

B.Spahiu
L.Metaliaj
G.Shqina Duma
H.Kosova
O.Pampuri

Komisioni i Ekonomisë dhe Finacave

J.Tabaku
E.Spaho
A.Shehaj
D.Shehi
F.Kadiu
N.Mecorapaj

Komisioni i Ligjeve

E.Halimi
O.Bylykbashi
F.Mediu
G.Strazimiri
E.Alibeaj

Komisioni i Sigurisë

F.Noka
I.Cela
A.Frrokaj
M.Murrizi
E.Salianji
Xh. Gjunkshi

Komisioni i Politikës së Jashtme

T.Shehu
E.Paloka
R.Hajdari
N.Ndoka
K.Balliu

Komisioni i Medias

A.Vokshi
V.Duka
R.Gurakuqi
L.Baci /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2017, ora 12:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori