Basha më në fund thyen heshtjen, nga Shkodra flet për kundërshtarët dhe Topallin
Pëlqej
Në përfundim të takimit që pati me demokratët në qytetin e Shkodrës, Basha përpara medias është pyetur lidhur më akuzat se gara është farsë por edhe për deklaratat e bëra nga ai se ‘nuk kemi më nevojë për bllokmenë’, duke iu referuar Jozefina Topallit.

Gara po cilësohet si farsë?

Basha: Komente për këtë të japin anëtarët. Unë jam kryetar. Anëtarësia e Partisë Demokratike është gjyqtari më i mirë jo vetëm për rezultatin e garës por edhe për përmbajtjen e garës. Kam 4 vite që luftoj për këtë e gara ka qenë e pabarabartë.

Po flitet për një garë të pabarabartë?

Faleminderit! Faleminderit! Faleminderit! Nuk ka asnjë të vërtete. Pse gara është e pabarabartë? Mos merrni grimca. Futeni në kontekst. Ka një kontekst.

Po për zonjë Topalli pse nuk dhatë përgjigje?

Nuk kam asnjë përgjigjeje për emra të përvitshëm.

I quajtët bllokmenë?

Jo s’është e vërtetë, ky është një mashtrim. Ky është një mashtrim total që i shërben Edi Ramës. Këto janë mashtrime në bllok nga ata që i shërbejnë përçarjes së PD-së, por nuk kanë për të ja dalë kurrë. Shiko, keni një problem, mos cito duke qenë jashtë kontekstit. Takimi ka qenë i mirë dhe demokratët kanë qenë brenda e kanë parë të vërtetën, mos spekuloni’, tha Basha. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2017, ora 23:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori