Basha mbledh aleatët, , zbulohet kërkesa e 4 partive opozitare
Ndryshime të reja priten në kampin e opozitës.

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në një takim aleatët, ku temë e diskutimit ka qenë Reforma Zgjedhore.

Burimet bëjnë me dije se PR, PAA, PBDNJ dhe PDK propozojnë një formule të re për regjistrimin si koalicionezgjedhje.

Behet fjalë që 2 apo 3 parti apo më shumë të mund të regjistrohen nën një sigël në mënyrë që të maksimizohet vota. Propozimi është ende në proces diskutimi.

Shtuar më 04/02/2020, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori