Basha mbledh aleatët, çfarë do të ndodhë nesër në protestë
Dita e nesërme pritet të jetë një ditë e madhe për protestën e opozitës dhe për këtë arsye kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu.

Sipas informacioneve paraprake ai i ka mbledhur ata për të vendosur në lidhje me veprimet që do të ndërmerren nesër.

Opozita pas djegies së mandateve kërkon me ngulm mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe krijimin e një qeveria tranzitore pa Edi Ramën kryeministër.

Ndërkohë protestat janë paafat dhe pa u shembur qeveria aktuale, nuk kanë ndërmend të ndalojnë. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2019, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori