Basha lëshon deklaratën e fortë, çfarë do të ndodhë në zgjedhjet vendore (VIDEO)
Kryëtari i opozitës, Lulzim Basha ka qënë në Shkodër ku ka pasur një takim me disa fermërë të zonës në Vaun e Dejës.

Teksa fliste për mungesën e fondeve në këtë zonë Basha ndër të tjera ka thënë edhe se me zgjedhjet vendore, mund te kemi edhe ato paralamentare te parakohshme.

“Parate i ka per veten, familjaret, bashkepunetoret, klientet. Kjo do te marre fund, nuk ju premtoj mrekulli, por buxhetin qe meritoni. 100 milione euro buxhet per gjithe vendin ne vitin e pare, qe do te shkoje te fermeret, jo te 5 oligarke”- premtoi Basha.

Basha ka deklaruar se te gjitha problemet mund te zgjidhen, nese behet zgjedhja e drejtuesve te duhur, ne nivel lokal dhe qendror.

“Ju do te keni mundesi te gzjidhni qeverine qe doni dhe te mbajne pergjgejsi, jo te vijne e te bejne gallate e pastaj te zhduken. Një test i madh po afron, vitin e ardhshëm do të kemi zgjedhjet vendore, të cilat mund të jenë fare mirë në të njëjtën kohë kohë fare mirë edhe me zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme, do të jenë një shans i jashtëzakonshëm që ju të ushtroni të drejtën që keni për të vendosur se çfarë qeverisje doni. Unë jam sot këtu jo per tu kallezuar problemet, po për t’ju komunikuar bindjen time se gjithë problemet mund të zgjidhen nëse ushtroni me mencuri zgjedhjen e drejtuesve të duhur si në nivel lokal edhe qendror.”- tha Basha ndër të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 24/10/2018, ora 13:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori