Basha inauguron rrugën e re: Ne flasim me vepra jo me fjalë
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha inauguroi sot punimet në rrugën ‘Pandi Stillo’. Në një prononcim për mediat kryebashkiaku Basha theksoi se rruga është një premtim i mbajtur i bashkisë.

“Kjo rrugë është tregues që Bashkia u shërben qytetarëve. Është një tregues që ne s`kemi dalimi mes qendrës dhe periferisë. Rruga është një premtim i mbajtur pasi ne flasim me vepra dhe jo me fjalë. Ne jemi të angazhuar për ndërtimin e terminalit multimodal dhe javën tjetër do të nisë koncesioni për terminalin” u shpreh Basha.


Kryebashkiaku Basha premtoi se në të ardhmen do të nisë puna për ndërtimin e Unazës së Madhe nga Qyteti i Nxënësve deri tek qendra Kristal. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2013, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori