Basha i përgjigjet ftesës së Ramës për bisedime, ja çfarë i thotë
Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur ftesës së PS dhe LSI për t’u ulur në bisedime. Basha ka deklaruar se PD nuk tërhiqet nga kushtet e saj.

“Mesazhi ynë është vendimi juaj dhe kushti i vetëm mbetet largimi i kësaj qeverie të bërë njish me krimin dhe drogën.

Dialogut i themi po vetëm me një temë: Zgjedhje të lira dhe të ndershme. Estabilishmenti i korruptuar i republikës së vjetër ta harrojë se ky shesh i lirisë do të zbrazet pa arritur te kërkesat e vendosura më 18 shkurt”, tha Basha.

“Nuk ka tërheqje, nuk ka pazar, ka vetëm qeveri teknike”, ka thënë në fund Basha.

Pas tij, në shesh e mori fjalën ish-kreu i KQZ-së, Çlirim Gjata. Ai tha se Shqipërisë i duhet një kushtetutë e re dhe se reforma në drejtësi ka sjellë konfuzion në kushtetutën aktuale./Albeu.com/


Shtuar më 03/03/2017, ora 19:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori