Basha është kërcënuar në Uashington, prandaj nuk e sulmon më ambasadorin Lu?
Avokati Spartak Ngjela, ka reaguar pas takimit që ka pasur kryedemokrati Bashë me Presidentin e SHBA-ve Donald Trump.
Me anë të një statusi në ‘Facebook”, Ngjela ngre pikëpyetje se pse nuk flasin më Basha dhe Berisha për ambasadorin Lu.

Sipas tij arsyeja është se Bashës i është bërë presion dhe është kërcënuar nga amerikanët në Uashington.

Statusi i plote

Një specifikë për të gjithë politikanët pushtetarë të diktatutave dhe shoqërive të pazhvilluara, është – paturpësia e llojit të barbarisë.

Ja ku i keni, mu përpara syve : pse nuk flasin më për ambasadorin Donald Lu? Pse nuk flasin më Basha dhe Berisha për ambasadoren Vllahutin? Ku é ka Basha entuziazmin e takimit më Danald Trump. Ngase i vjen ky deprimim Berishës dhe Bashës?
Gjithçka është mbyllur. Këta nuk e bllokojnë dot më Reformen në Drejtësi.

Të gjithë bashkë, me bllokimet e tyre, i kanë humbur shqiptarëve miliarda Euro investime gjermane dhe perëndimore në Shqipëri, sepse kane bllokuar hapjen e negociatave me Bashkimîn Europian. Të gjithë bashkë, në të dy krahët e politikës i tmerron antarësimi i Shqiperisë në Bashkimin Europian.

Janë naive: nuk e ndalojnë dot: as Reformën dhe as antarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Të gjithe do ta dorëzojnë pasurinë e paligjshme që kanë vënë si të çmendur me sigurinë prej budallai që kanë pasur nga naiviteti dhe paturpësia barbarike që kanë treguar.

É rëndësishme është të thuhet se nuk ka asnjë ndalesë më. Presioni kercënues që i kane bërë amerikanet Bashes në Uashington, duhet të dëgjojet mirë edhe nga anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, edhe nga kryeministri Rama.

Asnje lloj bashkimi nuk mund ta ndalojë dot Reformën shqiptare. Kjo sot eshte kthyer në një normë absolute…./albeu.com/


Shtuar më 16/06/2017, ora 18:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori