Basha: Ekonomia e vendit në gjendje të vështirë
Për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha ekonomia e vendit është në gjendje të veshtire. Sipas tij minimi i ekonomise kombetare vjen nga mendesia e vjeter e dyshes Rama-Meta per gjithpushtet si dhe nga ekstremizmi i kryeqeveritarit qe i frymezuar nga modelet e vjetra centralizuese.

Përmes një postimi në Facebook, kreu i opozitës, akuzon qeverinë se po kërkon të kontrolloje dhe mbitaksoje çdo iniciative prodhuese dhe zhvilluese.

"Ekonomi e dobet, e ardhme e pasigurte ky eshte produkti i nje viti keq-qeverisje oligarkike!" shkruan Basha. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori