Basha dëshmon sot për "Toyota Yaris"
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pritet të dëshmojë sot në orën 09:00 para prokurorëve belgë mbi ccështjen ‘Toyota Yaris’.

Një vit më parë, ngjatë një seance në Kuvend Basha deklaroi se një dërgesë e madhe parash po vinte në Shqipëri dhe këto para po futeshin me bekimin e Taulant Ballës.

Pikërisht për të mbledhur detaje dhe informacione, prokurorët belgë kanë zbarkuar prej ditësh në Tiranë dhe kanë kërkuar që të marrin edhe dëshminë e kreut të opozitës.

Belgët i kërkojnë Bashës përgjigjen e tre pyetjeve.

1-Si u informua Basha për sasinë prej 3,4 milionë Euro?

2-Cilat ishin informacionet ekzakte?

3-Kush ia dha zotit Basha këtë informacion?

‘Në orën 09:00 kreu i opozitës Lulzim Basha do të jetë tek Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dëshmuar para prokurorëve belgë për çështjen ‘Toyota Yaris’, thuhet në një njoftim nga selia blu.


Shtuar më 25/07/2019, ora 08:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori