Basha apel mazhorancës: Hapni rrugë komisionit hetimor
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i bëri sot apel mazhorancës të pranojë kërkesën e opozitës për ngritjen e komisionit parlamentar për emërimet dhe shkarkimet në policinë e shtetit.


“Dyshja Rama-Meta me një akt të paprecedentë dhe me një karshëllik ndaj Kushtetutës paralajmëruan refuzimin e kërkesës së opozitës për ngritjen e komisionit parlamentar për emërimet dhe shkarkimet në kupolën e policisë së shtetit. Ky është dhunim i Kushtetutës dhe një ujdi mafioze për të fshehur emërimet kriminale. Është një përpekjet e mjerë dhe provokuese për të penguar opozitën në misionin e saj për të mbrojtur shtetin ligjor dhe demokracinë, për të kërkuar transparencën dhe llogaridhënien. N.q.se një grusht i kësaj shumice për interesat e tyre të errëta kërkon të ndalojë opozitën ne i themi sot hiqni dorë. Hapni rrugë komisionit të kërkuar nga opozita, bëhuni pjesë e këtij komisioni” tha Basha gjatë mbledhjes së grupit të PD-së. /albeu.com/
Shtuar më 05/02/2014, ora 14:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori