Basha alarmon opozitën: Zgjedhjet në rrezik! Nisim protestat më 18 shkurt
Partia Demokratike ka nisur në mënyrë intensive punën në pranga të zgjedhjeve. Mësohet se kreu I PD-së Basha, para seacës së sotme parlamentare ka mbledhur grupin parlamentar për të diskutuar për aksionin opozitar dhe qëndrimet që do të mbahen në parlament.

Mësohet se Basha ka thënë se zgjedhjet janë në rrezik dhe se pas protestës së 18 shkurtit të njoftuar dje do të ketë aksione të tjera.

“Nisim protestën më 18 shkurt, do vijojmë edhe më tej. Na duhet të mbajmë frymën e revoltës. Zgjedhjet janë në rrezik, maxhorancan po tenton t’i kriminalizojë e manipulojë”, ka thënë Basha në nisje të mbledhjes së grupit./albeu.com/
Shtuar më 02/02/2017, ora 10:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori