Basha akuza qeverisë: Asnjë përmisim në sigurine e punës për minatoret
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i shprehu sot ngushëllime familjarëve të dy minatorëve të cilët humbën jetën në minierën e Fushe Lopes, në Martanesh.

Përmes një postimi në Facebook, Basha akuzoi qeverisjen se nuk ka bërë asgjë për përmisimin e kushteve të punës në miniera.

"Pikellim per vdekjen e Denaid Barcit dhe Xhemal Seles ne minieren e Fushe Lopes, Martanesh. Ngushellimet e mija familjeve te te ndjereve dhe miqve.

Asnje permiresim ne sigurine e punes per minatoret. Gjendja e papranueshme kerkon masa e jo llafe bosh. L. Basha" shkruan Basha ne Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2014, ora 15:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori