Banorët protestojnë kundër ndotjes nga kantieri
Dhjetëra banorë të periferisë së Tiranës kanë protestuar gjatë ditës së premte kundër ndotjes që po shkaton një kantier grumbullimi dhe përpunimi mbeturinash hekuri për skrap.


Sipas banorëve kantieri është i vendosur në mes të shtëpive të banimit dhe ndotja e ajrit ka vështirësuar frymëmarrjen e tyre duke shkaktuar edhe probleme të tjera si dhimbja e kokës apo stomaku. /albeu.com/
Shtuar më 02/03/2012, ora 17:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori