Banka Popullore Pulieze e nje kompani italiane privatizojne "Dardania Bank"
Albeu.com
TIRANE - Dardania Bank eshte privatizuar per 5 milione euro nga nje banke dhe nje kompani italiane.TIRANE - Dardania Bank eshte privatizuar per 5 milione euro nga nje banke dhe nje kompani italiane. Banka shqiptare e cila eshte ngritur para disa vitesh nga nje marreveshje mes qeverise shqiptare dhe ish-kryeministrit kosovar, Bujar Bukoshi, eshte privatizuar dje nga banka popullore pulieze dhe grupi "Mariano". Dardania kishte dale ne shitje me 100% te aksioneve te saj, qe kapnin vleren e 5.2 milione eurove dhe ne gare per privatizimin e saj ishin vene edhe disa banka e biznese shqiptare. Banka popullore pulieze eshte nje nga me te njohurat ne zonen e jugut te Italise me rreth 80 filiale, ndersa pronari i grupit Mariano eshte pjesemarres ne aksionet e nje banke dhe gjithashtu biznesmen i suksesshem.
Shtuar më 22/03/2005, ora 20:28
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori