Ban Ki Moon: Kosova rast unik, jo precedent
Albeu.com
Moon ka refuzuar çdo mendim për paralelizëm midis çështjes së Kosovës dhe asaj të dy republikave të vetëshpallura Akbhazi dhe Oseti e Jugut në Kaukaz.Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon ka dalë sërish në mbrojtje të Kosovës si shtet i pavarur dhe demokratik. Ai ka refuzuar çdo mendim për paralelizëm midis çështjes së Kosovës dhe asaj të dy republikave të vetëshpallura Akbhazi dhe Oseti e Jugut në Kaukaz. Sipas tij, nuk mund të ketë vend për përngjasime midis këtyre dy rasteve.
Shtuar më 16/10/2008, ora 23:22
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori