Ban Ki Moon: Çështja e Kosovës është transformuar në luftë globale SHBA-Rusi
Albeu.com
Çështja e Kosovës është transformuar në një luftë globale SHBA-Rusi ka thënë Sekretari Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon në një intervistë për të përditshmen italiane “La Republika”.Ai shpreh shqetësim se mos kjo çështje do të kthehet në një instrument konfuzioni dhe paqëndrueshmërie për Ballkanin dhe Evropën. RTK
Shtuar më 03/09/2007, ora 19:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori