Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Balluku: Sot nga ora 20:00 do të ndalohet qarkullimi i automjeteve të tonazhit të rëndë
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njofton se sot nga ora 20:00 nuk do të lejohet asnjë automjet i tonazhit të rëndë që të kalojë në aksin Librazhd-Qafë Thanë.

Balluku thotë se automjetet e rënda po krijojnë probleme në këto akse, pasi bllokojnë borëpastrueset. Po ashtu deri të hënën në mëngjes automjetet e tonazhit të rëndë nuk lejohen të qarkullojnë në akset kombëtare.

”Ndodhem në aksin nga nyja e Milotit në drejtim të Shkodrës, në këto momente jemi në situatën e një moti ekstrem jo vetëm për shkak të reshjeve ët dëborës, por edhe për shkak të erës e cila është e një shpejtësie mjaft të lartë. Ju bëjmë thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të evitojnë qarkullimet në akset rrugore si ato kombëtare dhe ato që lidhin pjesët e qyteteve apo të fshatrave.

Situate është ekstreme, pavarësisht kësaj të gjitha borëpastruset, të gjitha kompanitë që kryejnë mirëmbajtjen në të gjithë territorin e Shqipërisë janë në krye të detyrës.
Të gjitha ato zona që kemi deklaruar se duhet të përdoren zinxhirët, nuk lejohet nga policia rrugore kalimi pa zinxhirë në automjete.

Ndërkohë duke nisur sot nga ora 8 e darkës do të ndalohet qarkullimi i automjeteve të rënda të cilat krijojnë probleme dhe bllokojnë borëpastruset, e kemi has këtë në aksin e Librazhdit në drejtim të Qafë Thanës. Deri të hënën në mëngjes në orën 08;00 të gjitha automjetet e tonazhit të rëndë nuk do lejohet të qarkullojnë në akset kombëtare”-tha Balluku.
Shtuar më 13/02/2021, ora 19:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori