Ballsh, mbi 102 persona te helmuar
Albeu.com
Një ngjarje e rendë ka tronditur qytetin Ballshit kur në mbrëmjen e së hënës mbi 102 persona përfunduan në spital si pasojë e problemeve që shfaqen në mënyrë të menjëhershme.
Sipas të dhënave në spitalin e qytetit u paraqitën shumë persona. Kapaciteti prej 30 shtretërish i spitalit ndodhet i mbushur, por fluksi ka ardhur gjithmonë e në rritje ku vetëm brenda ditës së hënë kanë marrë mjekim 102 persona, veç 50 personave që u paraqitën ditën e dielë dhe 25 të shtunën.

Mjekët e spitalit të Ballshit sqarojnë se qytetarët paraqiten me të vjella si pasojë e helmimit dhe u nënshtrohen serumeve për rreth 2-3 orë e më pas nisen për në banesat e tyre.
Shtuar më 11/05/2010, ora 09:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori