Balla sulmon Bashën: Mos ngatërro partinë kot
Pas publikimit të amendamenteve nga Partia Demokratike, ku kërkohen ndryshime në Buxhetin e vitit 2018, ka reaguar dhe Taulant Balla.

Balla në statusin e tij në rrjete sociale deklaron se Basha nuk PD nuk ka marrë pjesë në shqyrtimin e buxhetit.

Lulzim Basha pasi e ka ngatërruar Partinë Demokratike në një skemë të pastër pastrimi parash me kompani off-shore, sot e ngatërroi përsëri partinë në një lojë qesharake amendamentesh të Buxhetit 2018”- shkruan në Facebook.

Postimi i plotë

Lulzim Basha pasi e ka ngatërruar Partinë Demokratike në një skemë të pastër pastrimi parash me kompani off-shore, sot e ngatërroi përsëri partinë në një lojë qesharake amendamentesh të Buxhetit 2018.

Kur Buxheti erdhi në Kuvend Lulzim Basha tha se PD nuk do të marrë pjesë në shqyrtimin e buxhetit dhe u larguan nga mbledhja.

Gjate javëve që Buxheti shqyrtohej në komision apo kur Buxheti u votua në parim në seancë, Lulzim Basha tha se Buxheti i shqiptarëve është buxheti i mafias së drogës, madje rrëshqiti deri në pikën sa akuzoi edhe bankat.

Ndërsa sot, kur ka përfunduar i gjithë procesi i shqyrtimit të buxhetit dhe të amendamenteve në Komisionin e Ekonomisë, Lulzim Basha u kujtua të bëjë amendamente.

Ose më saktë dikush i’a kujtoi, sepse dihet botërisht që Lulzimi zgjohet vetëm para kamerave për të larë gojën duke vënë në punë pllakën e gramafonit të vjetër të Saliut. /albeu.com/


Shtuar më 29/11/2017, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori