Balla sërish akuza Metës për mosdeklarim të pasurisë
Taulant Balla
Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla ripërsëriti sot akuzat e tij ndaj zv/kryeministrit Ilir Meta duke e akuzuar se nuk ka deklaruar pasurinë që zotëron.

“Apartamenti prej 600 metra katrorë në bllok shkon 1.2 milionë euro ndërsa vila në Gjiirn e Lalzit shkon deri në 500 mijë euro”, u shpreh Balla.

Partia Socialiste i bëri thirrje kështu organit të akuzës dhe Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive që të hetojnë Metën për fshehje pasurie.
Shtuar më 24/11/2010, ora 13:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori