Balla: Përveç Bregut, demokratët votuan kundër rekomandimit për negociatat
Shqipëria pritet të marrë datën e çeljes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian, ndërkohë që ky fakt ka rindezur tensionet në politikën e Tiranës.

Në një status në Facebook, deputeti socialist Taulant Balla akuzon deputetët demokratë se votuan kundër rekomandimit për hapjen e negociatave me BE-në.
Sipas tij, deputetët demkrat Aldo Bumçi, Oerd Bylykbashi, Eduard Halimi dhe Genc Pollo votuan kundër, duke përjashtuar Majlinda Bregun, e cila votoi pro.

Statusi I Ballës
Skandali i PD shkon deri ne fund. Bumci, Islami, Bylykbashi, Halimi dhe Pollo votojne kunder rekomandimit per hapjen e negociatave.

Ja teksti qe mori votat pro te deputeteve te mazhorances, eurodeputeteve te majte, te djathte dhe te gjelbert dhe te Majlinda Bregut: Komiteti Parlamentar i Stabilizim¬Asocijimit BE¬Shqiperi i “ben thirrje Komisionit Europian dhe Keshillit per hapjen e negociatave dhe Shqiperise te siguroje me shume progres te qendrueshem ne lodhje me implementimin e 5 prioritetve, qe duhen per hapjen e negociatave”.

Faleminderit miqve te Shqiperise ne Parlamentin Europian!

Opozita nuk mundi ta prishe lajmin e mire qe Shqiperia jone pret neser nga Komisioni Europian, pra rekomandimin pozitiv per hapjen e negociatave per anetaresim ne Bashkimin Europian. Meghithese se ushtari Aldo beri edhe sot kamikazin./Albeu.com/
Shtuar më 08/11/2016, ora 14:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori