Balla: Nese nuk ka zgjidhje rrezikohet integrimi
Albeu.com
Partia Socialiste ka vlerësuar se Rezoluta e PE-së për Shqipërinë tregon se kriza politike në Shqipëri po thellohet dhe se nëse nuk ka zgjidhje rrezikohet integrimi. "Nevojitet zgjidhje urgjente jo për plotësimin e kërkesave të njërës palë, ...... por për garantimin e integrimit të Shqipërisë", u shpreh deputeti Taulant Ball. Sipas Ballës PE citon se kriza është evidente dhe kërkon ngiritjen e një komisioni të ri hetimor për transparencë ku PS të ketë shumicën. Balla nënvizoi se transparenca realizohet vetëm me hapje të kutive.
Shtuar më 10/07/2010, ora 13:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori