Babai e dhunonte, 16 vjeçarja e ther me thikë
Një vjazë 16 vjeçare nga Maliqi i Korçës, ka therur me thikë të babanë e saj për shkak se ky i fundit e dhunonte.

Policia thotë se ka filluar procedimin penal për babë e bijë, përkatësisht 54 dhe 16 vjeçe.

Në njoftimin e policisë thuhet se: "Procedimi ndaj tyre filloi pasi, në banesë, gjatë një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se shtetasi A.C., e ka keqtrajtuar vajzën e tij, e cila më pas e ka goditur këtë të fundit, me një mjet të mprehtë në parakrah. Ky shtetas pas mjekimit të marrë në Spitalin e Korçës, u dërgua në Tiranë për mjekim të specializuar, ndërsa shtetasja K.C., u pajis me urdhër-mbrojtje".

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale bazuar në nenet 124/b/1 dhe 130/a/3 të Kodit Penal.
Shtuar më 24/10/2018, ora 14:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori