Baba i dy fëmijëve, kush është i riu që u vra sot në Vlorë

Një krim i dyfishtë tronditi sot Vlorën, nga ku mbetën të vdekur dy 32 vjecarë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Gjorm, ku autori i krimit, Artion Shenaj ka vrarë me kallashnikov shokun e tij Mariglen Memën, e më pas është vetëvrarë me të njëjtën armë.

Mësohet se autori i ngjarjes kishte vetëm tre ditë që ishte kthyer nga Franca, ku sipas burimeve ka qenë në burg me precedentë penale për lëndët narkotike, ndërkohë që Memaj ishte prind i dy fëmijëve, një djali dhe një vajze, ndërsa autori ishte beqar.

Gjithashtu Memaj kishte qenë emigrant në Itali si dhe i burgosur në Itali, edhe ai për lëndë narkotike, por më pas ishte kthyer të jetonte në fshatin e tij.

Burime zyrtare raportojnë se ka dyshime që konfliktet mes tyre kanë qenë të vjetra dhe se mendohet që ka të bëjë me pazaret e drogës, ndërkohë që të dy palët kanë qenë dhe fqinj me njëri-tjetrin. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2018, ora 20:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori