Avokati i Ristanit: Qëndrimet ishin të PD për akuzat ndaj Ramës
Në një seancë gjyqësore ku të pranishëm kanë qënë vetëm avokatët mbrojtës dhe jo Rama dhe i padituri Ristani, është kërkuar që të pushohet si çështje.

Sot në Gjykatën e Lartë në Tiranë, janë paraqitur konkluzionet përfundimtare në gjyqin mes kryeministrit Rama dhe sekretarit të PD, Arben Ristanit.

Avokati i Ristanit, Ivi Kaso, tha se klienti i tij duhet të lirohet nga akuzat, pasi thëniet e tij ndaj Ramës nuk kanë qënë qëndrime personale të tij, por të PD. Seanca është mbyllur ndërsa pritet që në seancën e ardhshme prokuroria të japë konkluzionet e saj. /albeu.com/
Shtuar më 29/05/2015, ora 10:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori