Avionë, raketa dhe shtëllunga tymi...Putin zhvillon lojrat "Olimpike Ushtarake" (FOTO LAJM)

Pëlqej
Avionë rus, raketa dhe shtëllunga tymi... Për fat të mirë nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por lojrat "Olimpike Ushtarake", siç thirret në Rusi stërvitja ushtarake "Aviadarts", përcjell Albeu.com.

Ky organizim ka qëllim provimin e precizionit të pilotëve të avionëve ushtarak. Kësaj radhe "objektivi" ishte shkatërrimi i një baze raketash.

Në video dhe foto duken avionët SU-24 që lëshojnë raketa të avancuara bombardimi, ndërsa nuk mungojnë helikopterët e rëndë të transportit MI MI26N. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2017, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori