Aty ku 20-vjeçari humbi jetën, si Rama lavdëroi minierat pesë ditë më parë (VIDEO)
20-vjeçari">20-vjeçari Eduart Dama humbi jetën sot në galerinë D të minierës së Bulqizës.

Por, jo më larg se pesë ditë më parë, vetë Rama duke fyer emisionin italian "Le Iene" tha se ata kishin gënjyer dhe se kushtet në miniera ishin përmirësuar ndjeshëm.

Shkaku kryesor i vdekjeve në minierat e Bulqizës janë mos investimi nga kompanitë në drejtim të përmirësimit të kushteve të punonjësve.

Rënia e gurëve në kokë dyshohet të jetë edhe shkaku i vdekjes së Eduartit sot.

Për më tepër, ndiqni videon kur Rama lavdëron gjëndjen në miniera. /albeu.com/
Shtuar më 15/11/2017, ora 14:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori