Atentati ndaj shqiptarit në Ekuador, zbardhet lidhja e tij me Ilir Hidrin
Shqiptari i plagosur në Ekuador është shqiptari nga Kosova Remzi Azemi.

Ai mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zjarri teksa ishte në makinën e blinduar me vajzën dhe gruan e tij.

Mediat vendesa shkruajnë se Azemi ishte nën hetime nga autoritetet që nga vtit 2014 për shkak se akuzohet për trafi droge.

Mediat në Ekuador bëjnë lidhjen mes Azemit dhe Ilir Hidrit të vrarë në maj të këtij viti duke shkruar se të dy shqiptarët ishin pjesë e grupit të shqiptarit të drogës.

Sipas ‘El telegrafo’, Azemi jetonte ne apartamentit ku jetonte më parë Ilir Hidri. Sipas hetimeve, Azemi e kishte marrë me qira këtë apartament dhe banonte ndërkohe në të. /albeu.com/

Shtuar më 10/11/2017, ora 14:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori