Atentat në Shkodër, në gjendje të rëndë ish-efektivi i Policisë
Qyteti i Shkodrës është tronditur nga shpërthimi i automjetit të ish efektivi të Policisë Gjyqësore, Kujtim Çardaku.

Sipas burimeve të Policisë, Kujtim Çardaku ka mbetur i plagosur rëndë, pasi mjeti i tij ka shpërthyer nga vënia e një sasie e eksplozivi me telekomandë.

Ai është transportuar me urgjencë në drejtim të spitalit për marrjen e ndihmës mjekësore.

Ngjarja e rëndë u shënua në qëndër të qytetit, afër bustit të “Luigj Gurakuqit” ndërsa grupi hetimor ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 20:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori