Asnjë takim Gruevski-Cërvenkovski para bisedimeve për çështjen e emrit
Albeu.com
Mediat publikojnë se edhe pse ka patur një kërkesë për takim nga Cërvenkovski, kjo duket të mos jetë pranuar nga Gruevski.E ndërsa nesër ekipi negociator i Maqedonisë për çështjen e emrit do të udhëtojë drejt Nju Jorkut për të zhvilluar bisedimet me ndërmjetësuesi ndërkombëtar, Metju Nimic, asnjë takim për konsultime nuk do të zhvillohet midis presidenti Branko Cërvenkovski dhe kryeministrit Nikolla Gruevski. Mediat publikojnë se edhe pse ka patur një kërkesë për takim nga Cërvenkovski, kjo duket të mos jetë pranuar nga Gruevski. Këtë gjë e kanë mohuar burime pranë kryeministrit, të cilët kanë vlerësuar se qëndrimi i Maqedonisë tashmë është i njohur.
Shtuar më 18/09/2008, ora 20:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori