E FUNDIT/ Shpërthim me tritol në një banesë në Kamëz
Ashpërsohen dënimet, Kuvendi miraton ndryshime në kodin penal
Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimetKodin Penal. Për ndryshimet duheshin 84 vota, të cilat shumica nuk i ka, por ishte deputetët e opozitës së re që jo vetëm plotëson numrin, por e kaluan në 96 pro. Ndërkohë që 11 deputetë ishin kundër dhe 2 abstenuan.

Ndryshimet që janë miratuar lidhen me mbrojtjen e të drejtës së autorit, ruajtjen e qetësisë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ushqimore, mbajtjen e armëve pa leje, mbrojtjen e mjedisit dhe kodin elektoral.

Shtuar më 18/07/2019, ora 19:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori