As 15 përqind pjesmarrje, socialistët e Shkodrës i japin shuplakë Ramës
Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi zgjedhjet për delegatët në Shkodër ku qendrat e votimit u hapën në orën 08:00 të mëngjesit dhe u mbyllën në orën 16:00.

Në përfundim të zgjedhjeve ajo që ra në sy ishte pjesëmmarrja mjaft e ulët e sociaistëve.

Burime pranë Partisë SocialisteShkodër bëjnë me dije se kjo pjesëmarrje mjaft e ulët e socialistëve është cilësuar si një ‘shuplakë’ ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili siç edhe mund të vihet re, pas argimit të Ditmir Bushatit nga posti i koordinatorit, marrëdhënien me Shkodrën i ka mjaft të ftohta.

Pjesëmarrja e vetëm 400 nga 3200 anëtarë të PS-së në këto votime, duket se kryeministrit Edi Ram po i je një përgjigje nga të tijët. /albeu.com/

Shtuar më 16/11/2019, ora 18:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori