Arvizu:Partitë të ulen të dialogojnë
Aleksandër Arvizu
Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ripërsërit kërkesën e tij ndaj politikes shqiptare për dialog. Në një tryzë të rrumbullakët me donatorë dhe përfaqësues të qeverisë, Arvizu theksoi ishte koha që të liheshin mënjanë mosmarrëveshjet dhe partitë të rrisnin bashkëpunimin midis tyre.

Ndërkohë që gjatë kësaj tryeze ai nuk ka lënë pa falenderuar edhe donatorët për ndihmën që kanë dhënë. Ai është shprehur sektori privat dhe zhvillimi i teknologjisë do të jenë pika kyce ku edhe kërkohen investime./albeu.com/.
Shtuar më 01/11/2011, ora 11:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori