Arvizu: Palët të nisin dialogun për reformën
Ndërkombëtarët përsërisin vazhdimisht që politika shqiptare të nisë dialogun për reformën zgjedhore. Ambasadori i SHBA-së, Aleksandër Arvizu, i ka bërë thirrje palëve të bashkëpunojnë për reformën zgjedhore dhe plotësimin e rekomandimeve të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet e 8 majit.


Në një prononcim për mediat pas një takimi në ministrinë e Kulturës, Arvizu u shpreh se raporti i OSBE/ODIHR-it ishte i qartë dhe i plotë dhe u mbetet forcave politike që të bashkëpunojnë për të bërë të mundur realizimin e rekomandimeve. /albeu.com/

Shtuar më 22/08/2011, ora 12:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori