Arvizu dhe Basha, kafe te ish-Blloku
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksander Arvizu është parë sot pasdite në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet teksa konsumonte një kafe me kryetarin e Bashkisë së kryeqytetit, Lulzim Basha.

Konsumimi i kafes së përbashkët vjen pak ditë pas vizitës që kryebashkiaku Basha kreu në SHBA me personalitete te njohura te pushtetit vendor ku bëri të ditur strategjitë për Tiranën si dhe ftoi biznesin amerikan të investojë në kryeqytetin shqiptar.

Nuk është hera e parë që Arvizu takon Bashën në ambiente publike. Hera e fundit ishte pak para se Basha të nisej për në Washington. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2012, ora 17:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori