Shpërthejnë infektimet e COVID-19 në Shqipëri: Vetëm sot mbi 300 të prekur
Arvizu apel për ngritjen e gjykatës administrative
Aleksandër Arvizu
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu ka ripërsëritur apelin e tij drejtuar politikës për të bashkëpunuar për miratimin e ligjit për Gjykatën Administrative shqiptare.


“Besojmë se sistemi i Gjykatës Administrative do ta forconte sektorin gjyqësor. Do ti bëja thirrje të gjithë drejtuesve politikë të ndërmerrnin hapa për ta mundësuar dhe për ta kaluar atë”- deklaroi ambasadori Arvizu.

Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi ka prezantuar në Gjykatën e Lezhës sistemin e regjistrimit audio të seancave gjyqësore, një nga reformat e rëndësishme në sistemin e drejtësisë, që është cilësuar nga ministri si një hap para kundër korrupsionit. /albeu.com/

Shtuar më 30/03/2012, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori