Arta Marku nuk ndalet, shkarkon me vendim prokurorin e Durrësit
Arta Marku ka vendosur shkarkimin e kryeprokurorit të Durrësit, i cili ishte i emëruar në këtë detyrë.

Lajmin e ka bërë publik Prokuroria e Përgjithshme me një njoftim për mediat.

"Në vijim të procesit për riorganizimin dhe rritjes së performancës të organit të akuzës, Prokurori i Përgjithshëm, znj. Arta Marku nënshkroi ndryshimet si më poshtë:

Duke filluar nga dita e sotme, datë 09. 01. 2018,

Agron Gjana, Drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, largohet nga kjo detyrë dhe caktohet në pozicion të përkohshëm si prokuror në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pukë.

Drejtues i Përkohshëm i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, caktohet Donika Prela, aktualisht prokurore pranë kësaj prokurorie", thuhet në njoftimin për mediat. /albeu.com/

Shtuar më 09/01/2018, ora 13:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori