Arshavin: Liverpooli kundershtar me i rrezikshem se United
Albeu.com
Mesfushori ofanziv i Arsenalit, Andrei Arshavin, ka dhënë pikëpamjet e tij në lidhje me rivalët nga Liga Premier. “Asnjëra nga skuadrat nuk ka qenë kundërshtar i lehtë. Shumëçka varet nga kahu i lojës.P.sh. Fulhami ka qenë një kundërshtar i vështirë për t’u mposhtur dhe nuk ka qenë aspak lehtë të luhet kundër tyre, pasi që lojtarët ishin shumë të organizuar, të disiplinuar dhe vazhdimisht e mbyllnin lojën”.

“Mirëpo nëse flasim për Manchester Unitedin dhe Liverpoolin, kundër Liverpoolit ka qenë shumë më vështirë të luhet”, ka deklaruar mesfushori rus.
Shtuar më 01/08/2009, ora 22:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori