Arrihet pakti Serbi-Kosove per hapjen e varrit masiv
Albeu.com
Serbia dhe Kosova kanë arritur një kompromis për hapjen e varrit masiv të zbuluar disa ditë më parë në rajonin e Rashkës. Sekretari i komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Prenk Gjetaj bëri të ditur se gërmimet në këtë varr do të nisin pas dy javësh.
“Është bërë një gërmim i gabuar dhe ne po punojmë që të mos gabohet më, por të gërmohet në vendin e saktë dhe të bëhet identifikimi”, ka deklaruar Gjetaj.
Shtuar më 26/05/2010, ora 22:44
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori