Arrestohet shqiptari pasi i bëri “zbor” prej një viti policisë italiane
Dje në mbrëmje stacioni policor i La Spezia ka arrestuar Gjevalin Kokaj, 34 vjeçar shtetas shqiptar, por banues në La Spezia, i njohur tashmë për policinë, pasi ai kishte marrë një urdhër ndalimi nga Gjykata e La Spezia.

Kokaj pasditen e 24 qershor të vitit të kaluar u arrestua në Le Grazie Portovenere nga policia pasi kishte kërcënuar dhe shfaqur rezistencë ndaj zyrtarit të policisë, dhe se me vete mbante objekte të jashtëligjshme.


Në fakt, 34 vjeçar, në mënyrë që ti shpëtonte kontrollit të policisë, tentoi arratisjen, por u bllokua lehtësisht nga policia.

Pas bastisjes shtetasi shqiptar është gjetur në mënyrë të paligjshme në posedim të një kaçavidë 18 (tetëmbëdhjetë) centimetra të gjatë të fshehur brenda në çorap.

Në fund të seancës, më 26 qershor të vitit të kaluar Gjykata Spice kishte gjobitur Gjevalin Kokaj, dhe duke i dhënë dhe masën e sigurisë me detyrim paraqitje.

Në fakt asnjëherë Kokaj nuk u paraqit në gjykat për të përmbushur detyrimin, dhe për këtë, e njëjta Gjykata kishte urdhëruar arrestimin e tij.

Edhe pse ai ishte në shtëpi e tij, për disa ditë nuk u dorëzua në polici. Por vetëm ditën e djeshme ai u kap dhe ra në kurthin e policisë. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2017, ora 18:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori